KOLIESKOVÉ KORČULE - ROZDELENIE

KOLIESKOVÉ KORČULE - ROZDELENIE

 

Čím ďalej viac športovcov podlieha kúzlu in-line korčuľovanie. Tento šport je obľúbený predovšetkým preto, že umožňuje udržiavať sa v kondícii a zároveň sa skvele pobaviť, to všetko s minimálnymi nákladmi, čítajúci kolieskové korčule, prilbu, chrániče, prípadne nejaký batoh či ľadvinku na nápoj. V posledných rokoch sa dokonca aj mestá zameriavajú na outdoorové športy a priaznivcom inline korčuľovanie vychádzajú v ústrety neustálym rozširovaním cyklistických a inline chodníkov a tiež organizovaním výletov mestom (za všetky spomenieme pravidelné prechádzky Brnom, ktoré nenechajú chladným žiadneho brnenského korčuliarov či korčuliarky).

O rozvoj inline korčuľovanie a inline korčúľ sa zaslúžili predovšetkým bratia Olsenovi, ktorí prvýkrát predstavili kolieskové korčule ako inline korčule s kolieskami v jednom rade. Dovtedy existovali iba dvojradové kolieskové korčule, využívané skôr v uzavretých priestoroch pre korčule vyhradených. Tieto korčule boli problémové kvôli kvalite koliesok, ktorá sa neustále ničila a tiež kvôli nedostatočne prepracovaným brzdám. Existuje niekoľko typov kolieskových korčúľ, z ktorých uvedieme tie základné, aby sme vás aspoň trochu uviedli do obrazu, ak sa budete rozhodovať pre výber svojich korčulí.

 

Fitness inline korčule v sebe zahŕňajú širokú škálu korčulí určených tým, ktorí s korčuľovaním začínajú, ale aj tým, ktorí už majú nejaké skúsenosti. Väčšina fitness korčulí je vybavená hliníkovým alebo kompozitovým rámom, presnejšími ložiskami a kolieskami v rozmedzí 80-90mm. Fitness korčule sa profilujú kvalitné jazdou bez straty pohodlia, stability a manévrovateľnosti. Najobľúbenejšími fitness modely sú modely Rollerblade Spark, Macroblade, Sirio a Tempest. Na všetkých fitness korčuliach je odmontovatelná brzda.

Fitness inline korčule

 

Speed brusle neboli závodní brusle, jsou určeny, jak už z názvu vyplývá, závodníkům a zkušeným bruslařům, kteří mají s inline bruslením již dlouhé zkušenosti. Speed brusle jsou osazeny nejpřesnějšími ložisky a závodními osičkami. Jsou postaveny na hliníkových rámech a osazeny kolečky o průměru 100-110-125 mm. Závodní brusle mají často sníženou karbonovou botičku pro maximalizaci přenosu síly na brusli. Mezi oblíbené modely závodních bruslí patří modely Rollerblade Racemachine, Tempest 100-125.

Speed brusle

 

Freestyle brusle jsou určeny těm bruslařům, kteří tráví více času ve městech nebo ve skate parcích, než na upravených cyklostezkách. Skelet brusle je proto pevnější než je tomu u ostatních typů bruslí, brusle jsou postaveny na pevném rámu a nízkých kolečkách k docílení lepší stabilizace a manévrovatelnosti.

Freestyle brusle

 

Posledním zmíněným typem jsou brusle pro děti, které jsou velikostně nastavitelné, aby brusle rostly zároveň s velikostí nohy dítěte. Brusle jsou anatomicky přizpůsobené noze dítěte a stejně tak jsou uzpůsobené i ostatní složky brusle, tedy nízká kolečka a kompozitový rám. Některé modely jsou dokonce natolik uzpůsobené dětem, že je jim šitý na míru také design, jako je tomu například u modelu Rollerblade Spitfire Flash, který má na přední straně brusle led diodu, která se při jízdě rozbliká. Doporučujeme vybírat pouze kvalitní značkové brusle např. Rollerblade!

Brusle pro děti

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie