BEZPEČNOSŤ NADEVŠETKO

Rollerblade je pravdepodobne najstaršia firma na svete, ktorá sa špecializuje na in-line korčuľovanie. Vďaka tomu môžete vyskúšať, ako vyzerajú korčule, do ktorých sa premieta 30 rokov skúseností s ich výrobou. Rollerblade predstavuje svetovú technologickú špičku, ktorá veľmi dbá na pohodlie a dizajn. Najznámejší fineskou je systém uťahovania TFS, ktorý sa napriek počiatočnej nedôvere presadil a robí radosť desaťtisícom korčuliarov. Firma Rollerblade sa zúčastňujú dokonca aj dobročinných akcií. V roku 2008 prispel 5000 doláre na akciu proti hladu. Rokovali tak v súvislosti s istým Jackom SISSON, mladým študentom, ktorý strávil rok 2008 na in-line korčuliach po celých Spojených štátoch amerických. Z Yorktowne, Virgínia do San Diega a Kalifornie, aby šíril povedomie a získla finančné prostriedky na hlad vo svete.

 

Rollerblade ponúka všelijaký sortiment pre in-line, ako sú in-line korčule, chrániče na in-line korčule, prilby na in-line korčule, športové oblečenie a ďalšie. Chrániče a prilby sú dôležité pre vašu bezpečnosť. In-line prilby sa výrazne nelíši od helmy na bicykel, avšak je tu pár menších rozdielov. Helma na in-line korčule má tvrdšie a ťažšie škrupinu a lepšie kryje temeno hlavy pri častom páde dozadu. Cyklistická prilba je ľahšia, má menej pevnú škrupinu, ale možno ju používať aj na in-line korčule pri variante fitnes.

 

In-line chrániče tvorí nevyhnutnú súčasť vybavenia pri aktívnom korčuľovaní. Chrániče obvykle chránia ruky (dlane), lakte a kolená pred odrením či dokonca zlomeninami pri páde alebo rôznych kolíziách. Chrániče sú potrebné ako pre deti, tak aj pre staršie korčuliarov. Odporúčame základné vybavenie rúk, nôh a hlavy. Neváhajte investovať do prilby! Pre dieťa ju môžete použiť aj na bicykel, a sady chráničov (na lakte, kolená a zápästia). Chrániče na ruky sú jedným z najdôležitejších prostriedkov na ochranu pri páde. Pád na korčuliach totiž najčastejšie tlmíme rukami (čo ale nie je správne). Spoločne s chráničmi zápästia a lakťov sú chrániče kolien to najdôležitejšie. Pri páde totiž najčastejšie spadneme aj na kolená a vznikajú tak nepekná a bolestivá odreniny či dokonca pomliaždeniny a zlomeniny.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie