VYBERTE SI LYŽE NA MIERU!

Ak namiesto snowboardu stále preferujete lyže, potom ste už iste stáli pred voľbou tých správnych. Ako však spoznať, ktoré to sú?

 

Lyžiari, rovnako ako snowboardisti, sa líšia vekom, skúsenosťami, aj preferenciami. Niektorí milujú upravené zjazdovky, kde si užijú pohodlnú jazdu. Iní zase uprednostňujú adrenalínové kľučkovanie medzi stromami v lese. Veľká časť potom pravidelne vyráža do snowparkov alebo snowcampů, kde si môžu zaskákať a vykonávať rôzne triky.

 

Pre milovníkov zjazdoviek jednoznačne odporúčame allround lyže. Najčastejšie si ich vyberajú práve tí, ktorí sa ešte len rozhodujú, akému štýlu lyžovanie sa budú venovať. Allroundovky sa totiž chváli istou dávkou univerzálnosti. Bez problémov tak s nimi zídete všetky typy zjazdoviek. A ak sa náhodou ocitnete na neupravenom teréne, nemáte sa čoho obávať. Podržia Vás krásne aj na ňom.

 

Máte radi rýchlu jazdu? Potom by ste sa zrejme na allround lyžiach skoro nudili. Vyberte si preto športové alebo pretekárske lyže. Tieto lyže sú konštruované pre jazdu na upravených zjazdovkách. Športové lyže sú osadené kvalitným dreveným jadrom, sendvičovou konštrukciou a technológiami, ktoré zlepšujú každý aspekt Vašej jazdy.

 

Ste ten typ, ktorý na zjazdovkách vyhľadáva každý skokánek? Navštevujete pravidelne snowparky, aby ste vyskúšali nové triky a skoky? Potom sa hľadajte freestyle lyžiach!

 

Ak nie ste priaznivci skokov a trikov, ale len chcete splavovať neupravené terény a spoznávať krásy prírody, potom sú pre vás vhodné freeride lyže, ktoré sú spravidla širšie a majú väčšiu rádius.

 

Ak by ste potrebovali poradiť, napíšte nám správu na info@lyzarna.cz! Radi Vám s výberom tých správnych lyží pomôžeme. Sme Vám k dispozícii aj v našej predajni na Křenovej 19 v Brne.