ABY NA HORÁCH NEBOLA ZIMA!

Kto v Decembri v troch tisícoch metroch nad morom nezažil mínus dvadsať, nevie, čo je zima. Rad z tých, čo to zažili, medzi nimi veľa žien, by vám potvrdila, že nie je nič horšie ako zmrznuté nohy v lyžákách. Za skutočne mrazivých dní dokáže zima do topánok zaliezť tak, že nám až znecitlivie prsty, čo je jednak veľmi nepríjemné, ale navyše to vôbec neprospieva ovládanie lyží. Našťastie sa s tým dá bojovať. Stále viac ľudí si kupuje technické vymoženosti, ktoré im v lyžákách proste a jednoducho zakúri. Sláva technickému pokroku!

V súčasnosti sú asi najobľúbenejším riešením vyhrievané vložky a ponožky. Je to moc dobre vymyslená vec, a tak si určite dôstojné pomenovanie zaslúži.

Plochý kábel je určených primárne do lyžiarskych topánok z vložky vyvedený na päte a presne v tomto mieste ho musíte pretiahnuť von z vnútornej topánočky. Ďalej, za achylovky a lýtkom, už kábel vedie medzi vnútornou papučou a skeletom. Veľa výrobcov lyžiarskych topánok už svoje vnútorné topánočky na prestrčenie plochého kábla v päte pripravuje - v takom prípade nájdete na topánke malý, kvalitne obšitý otvor. No a ak tam nie je, nebojte sa ho ostrým nožom urobiť. Ak ste len trochu šikovní, topánočke by to nemalo ublížiť. Ak vnútorné topánočku nechcete prerezávať, skúste jednoducho kábel nechať vo vnútri topánočky a po lýtku ho ťahať smerom nahor. Nemal by to v zmysle komfortu byť významný problém.

Kam s batériou

No áno, vykurovacie teleso je napájané batériou. Ale nebojte sa, autobatériu v batohu voziť nemusíte, je malinká. Dá sa uchytiť priamo na topánku, býva za tým účelom vybavená klipy, za ktoré ju môžete prichytiť k velcro pásku. Hodláte Ak vykurované stielky používať často, určite si nájdete spôsob, ako batériu na topánku uchytiť tak, aby vám neprekážala a pritom ste ju nestratili.

Ako to kúri

Vyhrievané stielky rozhodne nekúri tak, že by vás pálila chodidlá! Vyprodukované teplo je veľmi mierne, ale spoľahlivo zaručí, že vám ani pri veľkom mraze na nohy nebude zima. Je logické, že príliš veľké teplo v lyžákách by vám urobilo skôr medvediu službu. Ak sa vám nohy spotí, spoľahlivo vám na ne bude zima. S kúrením, ktoré možno väčšinou regulovať v rámci troch stupňov intenzity, je teda potrebné pracovať citlivo. Vyhrievané ponožky si pochopiteľne môžete obliecť do topánok nielen lyžiarskych. Technológiu v ponožkách vôbec necítite, všetko je dokonale spracované, takže cítite len teplo. Jeho intenzitu si podobne ako u vyhrievaných stielok môžete nastaviť na tri rozdielne stupňa. Tu sa tiež dá výhrevné teleso jednoducho ovládať tlačidlami označenými symbolmi + a -. Cena takýchto ponožiek nie je práve nízka, ale tu okrem technológia zaisťujúca vykurovania (v cene je aj batéria) platíte tiež super kvalitné materiály použité na výrobu samotných ponožiek. Kombinácia prírodnej vlny s technickým vláknom skvele sedí na nohe, dobre reguluje teplotu a účinne odvádza vlhkosť. Ponožky sa dajú normálne prať, vykurovaciemu telesu ani drôtikom, ktoré v ponožke ani nepostrehnete, to nevadí. Prečíta si však vopred, návod na pranie ponožiek.

Pokiaľ Vás článok zaujal a chcete mať nohy v teple, sortiment vyhrievaných doplnkov do lyžiarok nájdete na našich stránkach.

Novo máme v ponuke aj vyhrievané rukavice, ktoré taktiež nájdete u nás na predajni, alebo e-shopu.

 

Odkazy tu:

https://www.lyzarna-bruslarna.sk/lyziarske-podkolienky/vyhrievane-ponozky-alpenheat-fire-cotton/

https://www.lyzarna-bruslarna.sk/ohrievace/vyhrievane-vlozky-do-topanok-alpenheat-trend/

https://www.lyzarna-bruslarna.sk/oblecenie/kanik-as-pr-hot-glove-lady/